בניית מערכת יחסים חזקה ואיתנה עם העובדים שלכם ובין העובדים עצמם היא חשובה מאוד לעסק ולתרבות הארגונית. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי פעילות גיבוש. בכוחן של פעילויות גיבוש שונות ומגוונות לשפר את סביבת העבודה במידה משמעותית, אולם כדי שפעילויות אלו יהיו אפקטיביות, יש להקדיש מחשבה לתכנונן. לכן כדי שפעילות הגיבוש תקצור מחמאות, תהיה מהנה אך גם תממש את הייעוד שלה בגיבוש הצוות, אספנו עבורכם כמה טיפים.

אל תתביישו לשאול

היות ובסופו של יום, הגיבוש מיועד לעובדים, אל תחששו לשאול אותם מה הפעילויות שהם מעדיפים. לעיתים חקר דעת קהל שכזה יכול לספק לכם כיווני מחשבה חדשים, ואף ללמד אתכם דבר או שניים. כמו כן שיתוף הצוות בהחלטות אסטרטגיות הוא חיוני לשיפור וחיזוק היחסים. בדרך זו הם ירגישו שהם חלק מהארגון, שותפים להתלבטויות והחלטות ושתרומתם מאוד מוערכת. בנוסף יכול מאוד להיות שהם שמעו מחברים על פעילות גיבוש מעניינת ויוכלו להמליץ על משהו שפשוט עובד.

שימו דגש על פעילויות הדורשות עבודת צוות

ישנם ימי גיבוש בהם לעובדים יש את הזמן לעשות מה שרוצים ולהסתובב באופן עצמאי במתחם. לעומת זאת ישנם ימי גיבוש אשר שופעים בפעילויות מגבשות הדורשות שיתוף פעולה ועבודת צוות. אם ברצונכם לוודא שמלאכת הגיבוש תשתלם, עליכם לבחור דווקא בזן השני. בעזרת פעילות מובנית מחוץ למסגרת העבודה תוכלו לגייס את העובדים לשתף פעולה, לפעול ביחד להשגת מטרות ועוד והכל באווירה נינוחה ונעימה וללא כל המגננות.

השקיעו בעובדים, מגיע להם

אם אתם מתכננים יום גיבוש לכו עד הסוף ואל תתפשרו (והישארו כמובן במסגרת התקציב ). העובדים שלכם אוהבים להרגיש כי הם מוערכים וכי מכירים בעבודה שלהם. לכן אם כבר בחרתם לערוך יום גיבוש אל תקלו ראש בנושא. יש לדאוג לכל הפרטים הקטנים ולהתעלות על הציפיות של כל המעורבים. תתפלאו, אינכם חייבים להוציא הון עתק כדי שהפעילות תהיה אפקטיבית אלא רק לגרום לאורחים להרגיש שהשקעתם בהם, ישנן דרכים רבות לעשות זאת החל בכיבוד מושקע וכלה בעיצוב מוקפד של המקום.

5 טיפים מעולים לגיבוש שבאמת מגבש

שלבו את ההווי הייחודי של העסק ביום המיוחד

לכל עסק יש את ההווי הייחודי שלו ואת האווירה שאופיינית לו. האווירה הזאת אשר מייחדת את העסק צריכה לבוא לידי ביטוי בכל היבטי התכנון וההפקה של יום הגיבוש. כאשר העובדים ירגישו באוויר את האווירה הייחודית לה הם מורגלים אך ללא המחויבויות שמביא עמו יום העבודה, הם יהיו הרבה יותר חופשיים, יתפנו להכיר אחד את השני, והפעילות אשר תשלבו תהיה הרבה יותר מגבשת ותסייע לביסוס היחסים.

חישבו מחוץ לקופסה

רוב פעילויות הגיבוש אורכות כמה שעות בודדות אך אם אתם רוצים יום גיבוש שיותיר את חותמו עליכם לחשוב מחוץ לקופסה. אחד הרעיונות היותר נחמדים הוא לארגן נופש חברה. למעשה מדובר בקונספט מנצח ואינכם חייבים אף לטרוח בעצמכם, תוכלו לשכור את שירותיה של חברה מקצועית אשר תדאג לכל הפרטים הקטנים עבורכם. בנופש עצמו ניתן לכלול פעילויות מהנות, הופעות, טיולים ועוד וכך לוודא שלעובדים יהיה מצב רוח, שהם יהיו במיטבם וילמדו להכיר אחד את השני מחוץ לשעות העבודה.

לסיכום, ימי גיבוש הם דרך מעולה להפוך את סביבת העבודה למיטבית ויעילה. יותר מכך הם פשוט מהנים וגורמים לעובדים להרגיש כי הם מוערכים ונחוצים. כדי שיום הגיבוש יהיה כמה שיותר מגבש, מומלץ ורצוי לפנות לחברה מקצועית ולה צוות קריאטיב אשר יוכל לעזור לכם להפיק יום גיבוש התפור למידותיכם.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם