כל שנה זה מגיע, לעיתים רגע לפני הקיץ, לעיתים אחרי החגים כאשר כולם חוזרים מהחופשות בחו"ל מטוגנים עד לשד עצמותיהם מהבטן גב ביוון. ודווקא אז כשנדמה שלכולם כבר נמאס מכל החופשות והיום כן יום לא בעבודה, מגיע המנהל ומפיל עליהם פצצה, לא לא זאת של עובדים בשישי או בערב חג, פצצה לא קלה כשלעצמה, אלא פצצה יותר בסוג של יום גיבוש משרדי. ואז מתחילים הניחושים לאן הפעם הוא יקח אותנו? וכמו חבורה של תלמידים בחטיבת הביניים מתחילים גם הדאחקות והצחוקים על ימי הגיבוש האחרונים, שוב טיול חברה לצפון עם כל הטיולים הבנאליים, הקיאקים בירדן, הריינג'רים או הג'יפים, הטיילת בעכו והמסלולים שכולם כבר עשו לא פעם עם המשפחה.

לאן? לאן? לאן?

כמובן שהשאלה המתבקשת הנשאלת קודם לפני הכל היא לכמה ימים הטיול מתוכנן, אם חד יומי או כמה ימים ואז צריך למצוא מלון טוב של ארבעה כוכבים לפחות כי בטח לא תירצו שגם הטיול הזה יצטרף לארסנל הדאחקות של החבר'ה במשרד. ראשית, הדרך הטובה ביותר היא להכין שלושה קונספטים שונים לטיול ומבעוד מועד לתת לאנשי המשרד להחליט, לאן שהרוב ירצו לשם נלך, זה יצור הכי פחות מבוכה ועיקום פרצופים בשעת הצורך. יש לזכור שברוב מקומות העבודה וכנראה שגם אצלכם טיול הגיבוש נחשב כימי עבודה, לכן לא כדאי לערוך אותו על סוף השבוע שכן אז תיאלצו לשלם לכל העובדים תעריף סופ"ש וזה עלול להשאיר אתכם מרוקנים לקראת סוף השנה.

בנוסף כדאי לחשוב על המוטיב המרכזי בטיול, האם זה יותר בנוסח גיבושי או שמא סיור לימודי ביקב או אתרים היסטוריים שונים, כמובן שהאידיאל זה לשלב בין השניים, גם תרבות וגם גיבוש.

מה בתפריט?

אין משהו יותר מגבש מלצחוק על הבוס נכון? לכן הופעה של סטנדאפיסטית בנוסח של "צליית" הבוס יכול לתרום להרמת המורל. אם כבר בנושא צחוק עסקינן, אז סדנאות צחוק הן גם דרך גיבוש נחמדה מאד, משחררת ומקרבת בין העובדים.

כמו כן, במקרה שתרצו לשפר את הניהול של מנהלי המחלקות השונות בפרט ושל העובדים ככלל, סדנאות מנהיגות הן רעיון לא מבוטל ואף יש סיכוי שיתרום לא מעט. בנוסף, חשוב גם להכיר את אופי העובדים שלך, במשרד שרובו מורכב מאנשים מבוגרים לא תיקח אותם לטיולי אתגרים ומסלולי שטח רבים אך במשרד שרובו צעירים זה דווקא יכול להועיל ולשפר את עבודת הצוות כאשר אחד עוזר לשני בירידות השונות במסלולים. מבשלות בירה ויקבים הם בהחלט בילוי טוב ומועדף הרי כמו שנאמר, יין ישמח לבב אנוש, כשיש אלכוהול כולם שמחים ומצב הרוח מרומם. בנוסף גם ביקור במוזיאון להכנת שוקולד עשוי להיות הצלחה מסחררת, שוקולד עושה לנו טוב וגורם למוח לשחרר אנדרופינים שהם סוג של הורמונים שנותנים הרגשה חיובית והחווייה תיזכר כנראה לטובה.

שאלה נוספת שעולה כנראה לפתחו של מתכנן הטיול היא האם לאפשר הגעת בני זוג של העובדים, מצד אחד זה יתן אווירה יותר זוגית אך מצד שני עלול לפגוע במרקם הקבוצתי בכך שכל זוג יתבודד בעצמו וגם ייתן הרגשה לא נעימה טיפה לרווקים ההוללים במשרד שלפתע ירגישו כגלגל שלישי.

בילוי נוסף הוא הטרנד החדש-ישן, חדרי בריחה, אמנם כל יום שעובר במשרד מרגיש לעובדים כמו חדר בריחה, אך למען האמת אם נשים לרגע את הצחוק בצד, חדרי בריחה הם דרך נפלאה לגיבוש העובדים ויצירת שיתופי פעולה ודרכי חשיבה ייחודיים וזו עוד דרך לחידוד החשיבה של עובדיכם.

אל תשכחו לגוון

עניין חשוב נוסף הוא הגיוון, לא לקחת את העובדים בכל שנה לאותו מקום רק משום שאתם, הבוסים, אוהבים את המקום. פרט נוסף חשוב הוא לקחת את העובדים למסעדות שאתם מכירים ואכלתם בהן בעבר, לא תרצו לחזור לאחר הטיול למשרד ולגלות שחצי מהעובדים לקו בקלקול קיבה, מה שמביא אותנו לפרט נוסף, כדאי ואף רצוי לעשות טיול הכנה לטיול הגדול כדי להכיר את המקומות והמסלולים זה ישפר את הידע שלכם כמנהלים, גם תגיעו מוכנים יותר לכל אתר וגם תיתפשו על ידי העובדים כיודעי דבר או שניים על הארץ, דבר שיעלה את קרניכם בפני העובדים ויצייר אתכם באור חיובי.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם