הפקת כנס מאפס זו משימה אשר דורשת ארגון, השקעת מחשבה ואיסוף נתונים. התהליך כולו עשוי לקחת זמן, לכן כדאי שתהיו כמה שיותר מאורגנים. קחו בחשבון: כבר למן הרגע הראשון ארגון כנס זהו תהליך, לכן חשוב לדעת מה עושים.

אם יש לכם ניסיון בהפקת כנסים, סביר להניח כי לא תצטרכו מדריך, הרי אין חכם כבעל ניסיון. אולם אם זו לכם הפעם הראשונה, מדריך יהיה שימושי מכיוון שיחסוך לכם זמן יקר, יסייע לכם לקבל החלטות מהירות ומושכלות יותר וימנע מכם להתבלבל מכל פרט קטן ולהתרכז בדברים החשובים. כדי להפוך את התהליך לאפילו פשוט יותר, הגדרנו עבורכם את הצעדים החשובים שישמשו לכם כבסיס לארגון והפקת כנסים עכשיו ובעתיד.

הצעד הראשון: לראות את החזון

כל אירוע, לרבות כנס, מתחיל בחזון כללי ורעיון אותו שואפים לממש. לכן עליכם להבין מהו החזון עבור הכנס שלכם. יחד עם זאת עליכם לתרגם את החזון למילים ומספרים כדי שהוא ירקום עור וגידים ועל מנת שתוכלו לחשב ולהעריך עלויות, הוצאות ולבנות תקציב כללי.

השלב השני: בניית תכנית עסקית

כנס הוא אירוע עסקי אשר מטרתו לשווק מוצרים או שירותים של העסק וכמו כל אקט שיווקי עליו להיות מובנה בתוך מסגרת תקציבית. לכן השלב הבא אליו יש לפנות הוא בניית תכנית עסקית. אלא אם הכסף שלכם מגיע מתרומות או ממענקים, עליכם להיות מאוד מחושבים ולהבין מהיכן להשיג את הכסף ולמה הוא ישמש אתכם.

השלב השלישי: השוואת מקומות ושירותים

כמובן שאי אפשר לערוך כנס אם אין אולם או גן אירועים. עכשיו משהגדרתם את התקציב אתם יכולים לדעת טוב יותר מה אתם מחפשים. כדי להפיק את המרב מהתקציב שלכם עליכם לעשות שיעורי בית ולחפש את המקום המושלם לערוך בו את הכנס, זאת תוך התייחסות למועד, למחירים ולכמות המשתתפים.

השלב הרביעי: שיווק וקידום הכנס

גם כשהחברות הגדולות והמובילות ביותר בשוק עורכות כנס המטרה שלהן היא למכור את כל הכרטיסים. לשם כך עולה הצורך בפעולות שיווק וקידום. ומדוע הדבר חשוב? מכיוון שנוכחות מרשימה היא הבסיס להצלחתו של כל כנס. מספר גדול של משתתפים מביא עמו הזדמנויות, יהיה קל יותר להשיג חסויות ויהיה ביקוש גדול יותר לשירותים או למוצרים.

שלב חמישי: שימת לב לפרטים הקטנים באתר

אחרי פעולות השיווק עליכם להתייחס לכל הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל ולעצב את החלל בהתאמה אישית לצרכים. תכננו כיצד לנווט את דרכם של המשתתפים בכנס, חישבו על סידורי החניה, עצבו כל חדר בנפרד ותכננו נכון את הפריסה של החלל, תכננו היכן יהיה אגף המזון והמשקאות ואיך תארגנו את ההגשה ועוד. כדי לעשות זאת עליכם להתבונן על המקום דרך העיניים של האורחים ולנסות לפתור בעיות לפני שהן נוצרות.

השלב השישי: ארגון מתנות ומוצרי קד"מ

היות וכנסים נועדו לקדם את שירותיו ומוצריו של העסק או לחשוף את הקהילה הרלוונטית לפתרונות חדשים ומעניינים, אין זמן טוב יותר לשלוח את האורחים עם מתנות ממותגות ומוצרי קידום מכירות ועליהם שמו של העסק או הלוגו שלו. בדרך זו אתם מבטיחים לעצמכם עוד פרסום, מוציאים את העסק אל מחוץ לגבולות הכנס, לוכדים את תשומת ליבם של המשתתפים ומספקים להם מוצר שגם יקדם אתכם אך גם יהיה עבורם כמה שיותר שימושי.

ארגון והפקת כנסים זו משימה אשר דורשת היערכות מוקדמת, קבלת החלטות רבות ויכולת ארגונית. יחד עם זאת ככל שיש לכם יותר ניסיון בתחום כך התהליך יהיה יותר ויותר פשוט ותוכלו לצלוח אותו ביתר קלות.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות